Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Kovács Bálint
Szerzőnk

Kovács Bálint

Kovács Bálint Kult

A fideszes államtitkár is ember, még ha terhes transznemű férfi is

Pintér Béla új előadásával, az Idegen testtel folytatja végletesen kiábrándult, a legaktuálisabb közéleti odaszúrásoktól sem ódzkodó „sorozatát”: ezúttal a jobboldali, úgynevezett nemzeti-konzervatív oldal képmutatását és az LMBTQ-közösséget vizsgálja, egész máshogy, mint amit ez után a mondat után bárki várna tőle. Kritika.

Kovács Bálint Kult

Hidegrázós, libabőrös és meglepően őszinte Nick Cave beszélgetőkönyve

Úgy tűnik, Nick Cave életfilozófiája a „mindent vagy semmit”: a zenész általában egyáltalán nem ad interjút, ha viszont igen, akkor az több tucat órán át tart, és olyan részletesen beszél benne élete legnagyobb tragédiájáról, ahogy a legjobb barátunk se nyílna meg előttünk. Elolvastuk a Hit, remény és vérontás című „Nick Cave-életrajzot”.

Kovács Bálint hvg360

Jón Kalman Stefánsson: „Nem én vagyok az első, aki azzal játszik, hogy talán Isten az Ördög”

Tudtam, hogy megsérthetem egyesek érzéseit, de abban a pillanatban, hogy hezitálni kezdesz, megírhatsz-e valamit, vagy pláne, ha úgy döntesz, inkább nem írod meg, mert félsz mások véleményétől, valami meghal benned – magyarázza magyarul idén megjelent Sárga tengeralattjáró című regénye Isten-képét a minap zajlott 29. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál izlandi díszvendége, akinek dedikálásán nagyon hosszú sor állt. HVG-portré.

Kovács Bálint Kult

Egy vacsorára felszolgált, levágott hüvelykujjal nehéz jóllakni

A Szegény párák és A kedvenc rendezője különös filmmel – sőt, tulajdonképpen három különös filmmel – tért vissza, és az se meglepő, hogy épp a főszereplő színész játékát ismerték el nagydíjjal: bármelyik színész megérdemelte volna. Megnéztük az év egyik leggroteszkebb filmjét, A kegyelem fajtáit.

Kovács Bálint Kult

„Ha hazamegyek Budapestre, idegennek érzem magam”

Ábel Stella a színművészeti egyetem után Nagy-Britanniába ment tanulni, és végül kint is maradt. Bár ijesztő és nehéz volt új országban helytállni, a kezdeti vendéglátózás után mostanra elérte, amit magyar színész talán még sosem: angolra fordította saját előadását, Weöres Sándor Psychéjét monodrámaként, és elérte, hogy kilencszer előadhassa a világ legnagyobb színházi fesztiválján, az Edinburgh Fringe-en. Az előadás után beszélgettünk vele.

Kovács Bálint Kult

Brutális horror lett az új Alien-film, de megéri megnézni

Szokatlan módon nem a legutolsó részt, hanem A nyolcadik utas: a Halált folytatja az Alien: Romulus, amely az első és a második rész cselekménye közt eltelt évtizedek alatt játszódik. A rendező nemcsak okosan és profin idézte meg a jól ismert atmoszférát, de újat adni is tudott. Kritika.

1 2 3 4 5 6 7
19